سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی گرافیک

مطالعه بیشتر

راهنمای کسب درآمد از یوتیوب در ایران | ترفند مانیتایز شدن کانال

اگر شما‌ هم رویای یوتیوبر شدن و کسب یک درآمد شاهانه از این طریق را در سر خود می‌پرورانید، باید بگوییم که جای درستی را برای شناخت دقیق شرایط انتخاب کرده‌اید. تنها کافیست در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با دنیای یوتیوب و سرزمین درآمد دلاری آشنا کنیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله می خوانید...

کسب درآمد از یوتیوب در ایران با چند مشکل ریز و درشت مواجه است که در این مطلب به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین قرار است راجع به روش‌هایی که به مانیتایزشن سریع‌تر کانال کمک می‌کند، صحبت کنیم. در نهایت هم راه و چاه کسب درآمد از یوتیوب و نحوه دریافت آن را به شما عزیزان بیاموزیم. بدین ترتیب شما هم می‌توانید از این راه به موفقیت برسید و به این پلتفرم آموزشی و تفریحی، به چشم یک منبع درآمد نگاه کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مقاله، همراه ما باشید. راهنمای کسب درآمد از یوتیوب در ایران | ترفند مانیتایز شدن کانال

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر است؟

در حال حاضر با توجه به تحریم‌های حاکم در ایران و وضعیت موجود، امکان کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانیان (به‌صورت مستقیم) امکان پذیر نمی‌باشد. زیرا برای برداشت درآمد از این پلتفرم نیاز به اکانت گوگل ادسنش (Google AdSense) خواهد بود؛ اما ایرانیان از این قابلیت محروم بوده و نمی‌توانند حساب مذکور را در داخل کشور ایجاد نمایند. با این وجود همیشه یک راه نجات برای کسب درآمد از اینترنت در دنیای عصر حاضر وجود دارد که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

روش‌های دریافت درآمد یوتیوب در ایران

یکی از روش‌های دریافت درآمد یوتیوب این است که با یک دوست یا آشنا در این باره قرارداد ببندید. یعنی شخصی که خارج از کشور زندگی کند و یک حساب گوگل ادسنش داشته باشد. او می‌تواند حساب خود را به چنل شما متصل کرده و درآمدتان را دریافت نماید‌. سپس از طریق صرافی و… برایتان واریز کند.

لطفاً توجه فرمایید حتما شخصی را برای این کار انتخاب کنید که به او اعتماد کامل داشته باشید. زیرا در صورتی که نخواهد پول شما را برایتان واریز کند، پیگیری کار سخت و گاها غیر ممکن خواهد بود. زیرا هیچ مسیر قانونی خاصی هم برای پیگری روند داستان ندارد.

همکاری با شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند نیز می‌تواند راه حل مطلوبی به شمار آید. برای افراد که کسی را خارج از ایران ندارند تا این کار را برایشان انجام دهد،‌ ارتباط با این کمپانی‌ها می‌تواند یک روش مطمئن و قانع کننده باشد. در این حالت، شرکت مربوطه درصدی از درآمد شما را به عنوان پورسانت برای خود تکه می‌دارد. سپس مالیات و… را از آن کسر کرده و و باقیمانده را برایتان واریز می‌کنند.

لطفا فراموش نکنید که برای کسب درآمد از یوتیوب هیچ نیازی به دو زدن این پلتفرم نخواهد بود. چرا که به سرعت توسط الگوریتم‌ها شناسایی می‌شوید؛ و در پی این ماجرا نیز عواقب چندان مطلوبی در انتظارتان نخواهد بود. حتی گاها ممکن حساب شما به‌طور کامل از سمت این پلتفرم، مسدود شود.

دریافت درآمد یوتیوب در ایران

سریع‌ترین ترفند مانیتایز شدن کانال

همانطور که می‌دانید یوتیوب برای مانیتایز شدن چنل شما و فعالسازی کسب درآمد از طریق تبلیغات، دو شرط دارد که عبارتند از:

  • کسب حداقل ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم یا بازدید از ویدیوهای شورت در ۱۲ ماه گذشته
  • جذب حداقل ۱۰۰۰ سابسکرایبر

برای کسب درآمد از یوتیوب حتما باید دو شرط مذکور را برآورده سازید؛ تا امکان دریافت پورسانت از طریق تبلیغاتِ نمایش داده شده بر روی ویدیوهای‌تان، فراهم شود. حال شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چطور در زمان مشخص، این شروط را برآورده سازیم؟! در پاسخ بدین پرسش، ابتدا باید بدانیم اصلا هدفمان از فعالیت در یوتیوب چیست؟
بدون شک همه افرادی که فعالیت خود را در بستر یوتیوب آغار می‌کنند، به دنبال دیده شدن و جذب بازدید می‌باشند. پس در وهله اول باید بدانیم که چطور توجه بینندگان را به خود جلب کنیم!؟ پاسخ این سوال ساده است. با تامین آنچه مخاطب بدان نیاز دارد، می‌شود میزان ماندگاری او را در کانال خود افزایش داد. حالا باید ببینیم که چطور نیاز مخاطب را بفهمیم و آن را برآورده کنیم. همراه ما باشید تا در این باره اطلاعات جامعی خدمتتان ارائه دهیم.

مانیتایز شدن کانال یوتیوب

چطور از نیاز مخاطب خود را پیدا کنیم؟

پیش از اینکه به دنبال کشف نیاز مخاطبین خود باشید، ابتدا باید تکلیف را با خودتان روشن کنید. یعنی لازم است تا در ابتدای کار با خود به این نتیجه برسید که در چه حوزه‌ای قصد فعالیت دارید؟

بدین منظور لازم است تا مهارت، علاقه و تجربه خود را محک بزنید. سپس موضوعی را برای فعالیت خود انتخاب و در همان حوزه محتوای باکیفیتی ارائه دهید. خیالتان راحت باشد که در هر زمینه‌ای شروع به فعالیت کنید، هستند کسانی که سلیقه‌شان با شما همخوانی داشته و به تولیدات شما علاقه مند باشند. پس برای کسب درآمد از یوتیوب، تنها کافیست در زمینه‌ای که بدان مشتاق هستید، شروع به فعالیت کنید.

بیشتر بخوانید

سپس به واسطه تعامل با مخاطبین و پرسیدن نظرات و پیشنهادات آن‌ها، کار خود را بهبود ببخشید. ضمنا اگر نیازی به تغییر روند کاری از بابت خلاقیت بیشتر در محتواهای تولیدی بود، حتما لحاظ کنید تا مخاطبین به تماشای ویدیوهایتان بیشتر از گذشته ترغیب شوند. فعالیت هدفمند را فراموش نکنید. هر چه بیشتر بر روی یک هدف تمرکز کنید و با مخاطبین خود در ارتباط باشید، سریع‌تر به موفقیت (مانیتایزشن) خواهید رسید. حالا باید ببینیم چه ایده‌هایی برای برقراری ارتباط موثر با دنبال کنندگان وجود دارد؟!

کشف نیاز مخاطب در یوتیوب و افزایش بازدید

چطور با مخاطب خود در بستر یوتیوب ارتباط برقرار کنیم؟

بدین منظور راه‌های مختلفی وجود دارد. ساده‌ترین راهکار این است که در ویدئوهایتان از دنبال کنندگان خود بخواهید تا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت‌ها با شما به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید آن‌ها به ارتباط در سایر شبکه‌های اجتماعی دعوت کنید.

به‌طور مثال یک گروه تلگرامی راه اندازی کنید. سپس از سابسکرایبرها بخواهید تا به گروه تلگرامی شما بیایند و در آنجا، ساعاتی از روز را به تبادل نظر و گفتگو پیرامون مسائل مختلف بپردازید. بدین ترتیب، به مرور ارتباط شما یا دنبال کنندگان صمیمی‌تر شده و راحت‌تر از علایق و سلیقه آنان باخبر خواهید شد.

حالا ممکن است از خود بپرسید این همه صحبت‌ها چه ربطی به مانیتایزشن کانال داشت؟ نکته ماجرا دقیقا همینجاست! شما برای کسب درآمد از یوتیوب نیاز به مانتایز کردن کانال خود دارید. برای این کار هم باید بازدید جذب کنید. برای جذب بازدید، نیاز به توجه مخاطبین دارید؛ پس باید نیاز مخاطب را شناسایی کنید، متناسب با آن محتوا تولید کنید تا فرد به دیدن ویدیوی شما علاقه مند باشد. در همین راستا، نیاز هر دو شما (یوتیوبر و سابسکرایبر) برطرف می‌شود.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی روش‌های کسب درآمد از اینترنت پرداختیم و دانستیم که چطور می‌توان داخل ایران از این پلتفرم به درآمدزایی رسید. در ضمن نیم نگاهی هم به بهترین روش‌های مانیتایز کردن سریع‌تر کانال داشتیم. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، سپاسگزاریم‌. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما و سایر کاربران، در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.